Skip to main content

Nabízíme kvalifikovanou práci, často lidem pomůžeme na nohy, říká ředitelka agentury JPROGRESS

Co si vybavíte, když se řekne personální agentura? Práce na Borských polích pro zahraniční dělníky, ještě k tomu s ubytovnou? My vám ukážeme, že personální agentura může fungovat zcela jinak. Navštívili jsme plzeňskou personální agenturu JPROGRESS.

O tom, že nejsou všechny personální agentury stejné, jsme se sami přesvědčili při návštěvě JPROGRESSu v Hálkově ulici v Plzni. Personální agentura JPROGRESS se zaměřuje na zprostředkování práce lidem zejména v oboru strojírenství. Pro firmy v regionu je velkým partnerem při shánění zaměstnanců.

Personální agenturu JPROGRESS řídí Michaela Jirešová, která v tomto oboru začínala se svým manželem. Má navíc obrovské štěstí, že v tradici pokračuje i další generace Jirešů. Dnes jsou ve vedení firmy i její dva synové.

„První svářeče a lidi na dalších pozicích jsme měli ve firmách Fexim Nýřany nebo ve firmě Škoda Ejpovice, tyto firmy už neexistují. Každé období od počátku bylo jiné. Byla doba, kdy byli zaměstnanci a nebyla práce, pak zase byla práce a nebyli zaměstnanci,“ vzpomíná na začátky ředitelka agentury JPROGRESS Michaela Jirešová.

Po začátcích před 25 lety přišlo období, kdy agentury vznikaly jako houby po dešti. „Tehdy ještě nebyla tak přísná legislativa jako v současné době. Dnes už nemůže mít personální agenturu jen tak někdo. V době, kdy se legislativa zpřísnila, spousta agentur také skončila,“ říká Michaela Jirešová. Sama se personalistikou zabývá od roku 1994 a v oboru se stále vzdělává. Stejně tak jako ostatní pracovníci personální agentury JPROGRESS.

Zaměřit se na zprostředkování kvalifikované práce v oboru strojírenství byl nápad manžela paní Jirešové. „Manžel sám začínal ve strojírenství. Chtěl se orientovat na strojírenské profese, věděl, že to bude mít smysl. V zahraničí bylo běžné, že si stavební firmy propůjčovaly zaměstnance na kvalifikované práce,“ vysvětluje sympatická paní Jirešová a dodává: „Je to vlastně jako dnes ve sportu. Každý fotbalista nebo hokejista má svého agenta a ten se pro něj snaží zajistit co nejlepší pracovní podmínky. Tak to vlastně děláme i my pro naše šikovné zaměstnance.“